Okolie

Mesto Ružomberok je ale hlavne synonymom pre miesto všetkých kultúrnych pamiatok. Najstaršie pamiatky mesta nájdeme na Námestí Andreja Hlinku, ktoré je časťou horného. Horné mesto je mestskou pamiatkovou rezerváciou. Nachádza sa tu Rímskokatolícky kostol sv. Ondreja. Za návštevu stojí známe Liptovské múzeum (Námestie Štefana Hýroša), Galéria Ľudovita Fullu (Makovického 1). Vyhladávané sú aj kultúrne zariadenia- kino a divadlo (Veľká dvorana) A najviac obľúbeným, vyhladávaným lyžiarským strediskom Skipark.

WESTERN CITY  -  Westernové mestečko

Nájdete ho pri Aquaparku Tatralandia v Liptovskom Mikuláši. Najväčší prírodný westernový areál v SR. Pripomína mestečko ako vystrihnuté zo starého dobrého westernu. Uvidíte čo všetko patrí do Divokého západu. Otvorené cez letnú a zimnú sezónu sú pripravené zaujímavé programy spojené so zábavou a show. Neopakovateľný zážitok, ktorý zanechá vo Vás spomienku, pretože môžete tu vidieť kovbojov, indiánov, sheriffa, barové tanečnice, kone. 

Môžete vyskúšať ryžovanie zlata, lukostreľbu, jazdu na koni, elektrickom býkovi a zažiť strašidelnú jazdu vláčikom .Mnoho iných pripravených atrakcií, súťaží a prekvapení, ktoré v bežnom živote nezažijete. 

  

Aquapark Tatralandia 

Jedna z najkrajších vodných atrakcií Slovenska leží na severnom brehu Liptovskej Mary 2 km od Liptovského Mikuláša. Bazény najvädšieho aquaparku na Slovensku sú naplnené termálnou vodou, ktorá vyviera z hĺbky viac ako 2500 metrov a jej teplota je 60,7 C. Počas letnej sezóny je v Tatralandii k dispozícií 9 termálnych bazénov s množstvom atrakcií, 21 toboganových dráh a šmýkačiek, športoviska, detské ihriska. K dispozícií sú celoročné relaxačné bazény s vodným hríbikom, vodnými lôžkami, masážnymi sedeniami, Jeden bazén je plavecký a ďalší je plný atrakcií ( aquavolejbal, aquabasket, horolezecká stena, vodné prúdy. Návštevníkom je k dispozícii aj veľký areál na športovanie a oddych, detský kútik a reštaurácia. O zábavu sa starajú animátori celodenných programov. 

  Šutovské vodopády, Šutovské jazero 

Blízko Kraľovian (medzi Martinom a Ružomberkom) odbočiť na obec Šutovo.
Najvyšší vodopád na Slovensku. Milovníci prírody a turisti si prídu na svoje.
V Šútovskej doline je 38 metrový vodopád, kaňon Tesnô, prírodný výtvor Mojžišove pramene. Ďalšie turistické atrakcie sú Hromové, Snílovské sedlo a Veľký Kriváň.
Na začiatku obce Šutovo, leží priehrada, ktorú obklopuje lom.Vyhovuje tým, ktorí trávia čas opaľovaním a kúpaním pri vode.        

Skipark Ružomberok 

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo poskytuje priaznivcom a milovníkom zimných športov ideálne podmienky počas zimnej sezóny. Nachádzajú sa tu najdlhšie zjazdové 12 km trate. V prevádzke sú dva lyžiarske vleky a ďalšie vleky pre začiatočníkov a deti, štvorsedačková lanovka, bezplatné parkovanie. Funguje tam lyžiarska škola, skiservis(požičovňa výstroja) či umelo zasnežované svahy a nočné lyžovania. Lyžiarske trate sú zasnežované na dĺžke 8 km do šírky 250 m. Lyžiarska sezóna tu trvá priemerne 110 dní, od O1.12 do 15.04 

  Bešeňova Thermal park 

Thermal park Bešeňová je vybudovaný na báze horúcich prameňov liečivých vôd Pôsobí blahodárne na zdravotné problémy pohybové a dýchacie ústrojenstvo.
Termálne kúpalisko ponúka po celý rok kúpanie a okrem toho aj relaxačné masáže, príjemné posedenie v bufetoch a reštauráciách. V prevádzke je tobogán, plážový volejbal na piesku. Pre návštevníkov je pripravených 7 vonkajších a 4 vnútorné bazény do ktorých sa dostanete cez vstup hotela s teplotou vody 33 C 33 C, 24 C,
Teplota vody v detských bazénoch (hlbší a plytší 24 C) plavecký bazén 24 C . Kúpanie môžete využiť aj vo večerných hodinách ako v lete tak aj v zime. Sezóna 26.12 31. 03 a 01.06 15.09 Mimosezóna 01.04 31.05 a 16.09 25.12 

Vlkolínec 

Vlkolínec je mestskou časťou mesta Ružomberok.
Známa najzachovalejšia rezervácia ľudovej architektúry na Slovensku. Dominantov obce je drevená zvonica. V obci je 45 pôvodných stavieb ľudovej architektúry, ktorá zobrazuje pozoruhodné prostredie našich predkov. Domy pochádzajú prevažne z 19. storočia, ktoré sa zachovávajú dodnes. Ešte aj dnes v historickej dedinke žije asi 20 obyvateľov. 

  Lúčky – Kúpele 

Nazývaná dedinka pod Chočom. Obec Lúčky leží pod južným úpätím Chočských vrchov, pri vyústení Lúčanskej doliny do Liptovskej kotliny.
Nachádza sa vo vzdialenosti 14 km na severovýchod od Ružomberka a 4 km od Železničnej stanice Liptovská Teplá, na rozhraní Liptova a Oravy. V blízkosti obce sú známe žriedlové a klimatické kúpele, kde sa liečia najmä ženské choroby. Nad Lúčkami impozantnú kulisu tvorí VELKÝ CHOĆ (1611 m), je najvyšší vrch Chočských vrchov. Medzi najnavštevovanejšie miesto v Lúčkach považujeme Lúčanský vodopád. Neďaleko liečebného domu Choč sa nachádza park v ktorom je aj ihrisko minigolfu. Liptovská Mara 

Vodná nádrž v strednom Liptove pomenovanej podľa zaniknutej obce, ktorú celú obec kedysi zaplavila voda v roku 1975.
Každoročne sa tu rekreujú tisícky rekreantov. Sú tu možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, rybárčenie, plavba vyhliadkovou loďou Liptov - 80 miest – to všetko poskytuje autocamping Liptovský Trnovec na severnom brehu Liptovskej Mary. V Trnovci je plážové kúpalisko, bufet, požičovňa člnov, Iné rekreačné strediská na severnom brehu priehrady: Bobrovník, Liptovská Sielnica.Skipark-lyžiarske stredisko Ružomberok 2 km
Lúčky – Kúpele 12 km
Bešeňová 15 km
Demänovská dolina/jaskyňa 25 km
Liptovská Mara 20 km
Aquapark Tatralandia, Western City 28 km
Šutovské vodopády a vodná priehrada
Vlkolínec 5 km
frage / internetové aplikácie